Co to jest Handicap? I jak obstawiać z handicapem

Zakłady bukmacherskie z handicapem to rodzaj zakładów do których początkujący podchodzą z dużym dystansem. Często jest to spowodowane brakiem wiedzy na owy temat. A warto się dowiedzieć nieco więcej jak działa handicap, ponieważ dzięki niemu możemy liczyć na kolejne duże wygrane.

Wracając do zakładów z handicapem możemy faktycznie na początku nieco zwariować, ponieważ zaczynając się tym interesować zauważymy, że mamy do czynienia z takimi rodzajami handicapu jak: handicap azjatycki czy handicap europejski.

 

Co to jest Handicap?

Jaki sens mają obydwa te handicapy?

Są po to, by równać szanse obydwu drużyn czy też zawodników. Czasami bywa tak, że naprzeciw siebie stają bardzo zróżnicowane drużyny. Widomym jest, że faworyt z łatwością wygra, ale gra na jego zwycięstwo jest nieopłacalna, gdyż kurs jest bardzo niski. Aby bukmacher skusił typerów do typowania meczu wystawia handicapy.

Promocja na fortuna.pl - zgarnij bonus bez depozytu (10zł) + 400zł za wpłatę!

Handicapy mają za zadanie wyrównać kursy na dane spotkanie. Weźmy za przykład piłkę nożną. Doskonale wiemy jak dobrze w ostatnich czasach pokazywali się Niemcy czy Hiszpanie. Gdy ci napotykali na swojej drodze takie drużyny jak San Marino kurs na zwycięstwo Niemców czy Hiszpanów był bardzo niski. Niekiedy nawet były one niedostępne.

Wtedy bukmacherzy wystawiają handicapy. I tak mogliśmy się spotkać z handicapem na Niemców -2,5. W tym przypadku Niemcy muszą wygrać co najmniej trzema bramkami z San Marino, by kupon był rozpatrzony pozytywnie. To idzie również w drugą stronę, np. San Marino +2,5.

W tym przypadku już na samym początku meczu dajemy San Marino zaliczkę goli. Tutaj zakład jest pozytywny, gdyby San Marino wygrało, San Marino zremisowało lub San Marino przegrało maksymalnie dwoma bramkami. Gdyby przegrało już co najmniej trzeba bramki – przegrywamy.

TOP 3 promocji bukmacherskich: Załóż konto w Fortunie, odbierz darmowe 10 zł i 400 zł - więcej na www.fortuna.pl
Załóż konto w LVBET, odbierz darmowe 20 zł i 1000 zł - więcej na www.lvbet.pl
Załóż konto w Totolotku, odbierz darmowe 20 zł i 500 zł - więcej na www.totolotek.pl

Jak widać handicapy są ciekawą alternatywą. Występują one nie tylko w piłce nożnej, ale również innych dyscyplinach sportowych.

Są one bardzo popularne w koszykówce, siatkówce czy tenisie. Czy występują tylko w przypadku, gdy mamy do czynienia z faworytem? Nie. Praktycznie każde wydarzenie sportowe posiada możliwość typowania handicapów.

Obstawiaj z bonusem Ligę mistrzów w LV BET

Polecamy w tym tygodniu