Polska grupa na EURO 2024

Polska grupa na EURO – analiza, typy i przewidywania

theROOT.pl

https://www.efortuna.pl/promocje
30 zł za rejestrację i 300 zł zakład bez ryzyka

 

Polska ekipa po burzliwych eliminacjach i udanych barażach, gdzie zmiażdżyliśmy Estonię na Stadionie Narodowym oraz Walię w Cardiff, zakwalifikowała się na tegoroczne Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Niemczech. EURO 2024 zacznie się w czerwcu. Z kim Polacy zmierzą się na boisku? Jakie są ich szanse na przejście dalej?

Losowanie EURO 2024

Finał Mistrzostw Europy przyciągnie 24 drużyny. Rozpoczęcie EURO 2024 planowane jest na 14.06.2024 roku. W otwierającym meczu w Monachium Niemcy zmierzą się ze Szkocją. Decydujący mecz finałowy odbędzie się miesiąc później, 14.07.2024 roku w Berlinie. To już trzecie Mistrzostwa Europy w piłce nożnej organizowane w Niemczech.

https://www.efortuna.pl/promocje
30 zł za rejestrację i 300 zł zakład bez ryzyka

 

Losowanie grup Mistrzostw Europy odbyło się w Hamburgu. Przed samym losowaniem wiadomo było jedynie, że Niemcy zagrają w Grupie A. Pozostałe 23 drużyny zostały rozlosowane przez władze i gości UEFA. Polska, podobnie jak wszystkie inne drużyny z barażów, znalazła się w ostatnim, czwartym koszyku.

Losowanie fazie grupowej było niezwykle intrygujące, a Polacy poznali swoich potencjalnych rywali. Polacy trafili do grupy D. Niestety, los nie był dla nas łaskawy, a nasi piłkarze trafili do jednej z najcięższych grup. Grupa D prezentuje się następująco:

  • Polska
  • Holandia
  • Austria
  • Francja

EURO 2024 TYPY

Rywalizacja w grupie D na EURO 2024

Reprezentacja Polski zmierzy się z bardzo mocnymi rywalami. Na ich drodze staną wicemistrzowie świata Francuzi, z którymi Polacy stoczyli zaciętą walkę w pierwszej połowie MŚ. Francuzi przeszli przez eliminacje z impetem, odnosząc w 8 meczach 7 zwycięstw i remis z Grecją. Aktualnie zajmują drugie miejsce w rankingu FIFA, będąc najlepszą europejską drużyną. To oni są faworytem nie tylko do zwycięstwa w grupie, ale również całego turnieju.

Drugim przeciwnikiem Polaków będzie Holandia, która awansowała z tej samej grupy eliminacyjnej co Francuzi, zajmując drugie miejsce. Holendrzy wygrali wszystkie mecze eliminacyjne poza dwoma z Francją (oba przegrali). Aktualnie plasują się na szóstym miejscu w rankingu FIFA i czwartym w Europie.

Ostatnim rywalem Polaków będzie Austria, drużyna aktualnie zajmująca 24. miejsce w rankingu FIFA. W eliminacjach do ME Austriacy spisali się bardzo dobrze, ustępując jedynie Belgii, a wyprzedzając m.in. Szwecję.

W 8 meczach odnieśli 6 zwycięstw, remis i porażkę. Ich jedynym zatrzymującym się zespołem byli Belgowie, którzy wygrali na wyjeździe, ale u siebie zremisowali. To pokazuje, że Austria potrafi postawić czoła silnym drużynom.

Czy Polska wyjdzie z grupy na EURO 2024?

Polacy są aktualnie najsłabszą drużyną w Grupie D i ta sytuacja się nie zmieni do rozpoczęcia EURO 2024. Czy więc mamy szansę na przejście dalej? Na to pytanie są dwie odpowiedzi, obie prawdziwe. Po pierwsze, w sporcie wszystko jest możliwe. Po drugie, jest to mało prawdopodobne. Francja i Holandia są obecnie po prostu zbyt silne dla naszej reprezentacji.

Choć zawsze mogą zdarzyć się niespodzianki, zwłaszcza na turniejach, gdzie rozgrywa się niewiele meczów w krótkim czasie, to wyprzedzenie w grupie Holandii lub Francji przez Austrię albo Polskę byłoby prawdziwą sensacją.

Odbierz kod promocyjny SUPERBET
Dla każdego 3754 zł na start w bonusach! Cashback i za wpłatę

 

Holendrzy nie prezentują obecnie optymalnej formy, ale i tak trudno wyobrazić sobie, by Polacy mogli z nimi rywalizować. Większe szanse na powodzenie widzę w walce z Austrią, szczególnie przy dobrej dyspozycji, ale nawet wtedy zajęcie trzeciego miejsca wydaje się maksymalnym osiągnięciem. Warto pamiętać, że większość drużyn z trzeciego miejsca awansuje do 1/8 finału, więc nawet zwycięstwo z Austrią może zapewnić nam kontynuację gry.

Typy bukmacherów na zwycięzcę „polskiej grupy” EURO 2024

Kurs na to, że Grupę D wygra Francja, wynosi 1,55, na Holandię 3,80, na Austrię 9,00, a na Polskę aż 11,00. Realnie rzecz biorąc, Polska może najwyżej powalczyć o trzecie miejsce w grupie z Austrią. Jednak sam awans na EURO, gdzie zagra niemal połowa europejskich reprezentacji, powinien być dla naszej kadry obowiązkiem.

To świadczyłoby o tym, że nasi piłkarze nadal są ważnym graczem w Europie i dostarczyłoby nam wielu emocji związanych z samym turniejem.

Terminarz „polskiej grupy” na EURO 2024

  • 16 czerwca 2024, godz. 15:00 Zwycięzca ścieżki A – Holandia, Volksparkstadion, Hamburg
  • 17 czerwca 2024, godz. 21:00 Austria – Francja, Merkur Spiel-Arena, Düsseldorf
  • 21 czerwca 2024, godz. 18:00 Zwycięzca ścieżki A – Austria, Stadion Olimpijski, Berlin
  • 21 czerwca 2024, godz. 21:00 Holandia – Francja, Red Bull Arena, Lipsk
  • 25 czerwca 2024, godz. 18:00 Holandia – Austria, Stadion Olimpijski, Berlin
  • 25 czerwca 2024, godz. 18:00 Francja – Zwycięzca ścieżki A, Signal Iduna Park, Dortmund

3 najciekawsze promocje na start
aktualizacja: 4 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 300 zł darmowy zakład
600 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

Kiedy zaczyna się EURO 2024?

EURO 2024 rozpocznie się meczem otwarcia w Monachium 14 czerwca 2024 roku o godzinie 21:00. W nim zmierzą się gospodarze turnieju – Niemcy i Szkocja. Pierwsza kolejka zakończy się 18 czerwca.

Druga kolejka odbędzie się w dniach 19-22 czerwca, a faza grupowa zakończy się 26 czerwca. Faza pucharowa rozpocznie się po kilku dniach przerwy – 29 czerwca.

Półfinały będą rozgrywane na stadionach w Monachium na Allianz Arenie i w Dortmundzie 9 i 10 lipca, a finał odbędzie się w Berlinie 14 lipca 2024 roku. Finalistów przyjmie Stadion Olimpijski.

Bukmacher nr 1 Wybór naszych uzytkowników
FORTUNA STS SUPERBET LV BET
300zł Cashback
+ bonus Freebet
100zł Cashback
+ bonus za wpłatę
3500zł cashback
20zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
  Aplikacja
Aplikacja 9/10 8/10 8/10 7/10
  Gra bez podatku
Gra bez podatku Happy Hours - czasowe czasowe
  Bonus za wpłatę
Bonus za wpłatę - do 600 zł do 200 zł do 2000 zł

Warto zobaczyć jeszcze